Haber

Erdoğan, Davutoğlu’nun sözlerine isim vermeden atıfta bulundu; sonraki tepki bomba

Gelecek Partisi Genel Başkanı Ahmet Davutoğlu’nun gündeme bomba gibi düşen “Seçilmiş cumhurbaşkanımız ‘ben karar veririm’ derse kriz çıkar, yeniden seçime gideriz” açıklaması, Cumhurbaşkanı Erdoğan’dan dikkat çeken açıklama geldi.

DERİN BİR “AH” ALIR

Eski yol arkadaşı Davutoğlu’nun ismini vermeyen Erdoğan, “Masa kurdular, etrafındaki herkes farklı ses çıkarıyor, herkes ayrı hesap yapıyor. Anayasayı da okumadılar” dedi. sözlerini o anlarda dile getirdi ve “Ahh ah… Neyse oldu” dedi.

“YALNIZCA KAYIP DOSTU BUNLAR”

Erdoğan sözlerini şöyle sürdürdü: “Masanın altında, üstünde görünmeyen ortaklar farklı tellerle oynuyorlar. Fol yok, yumurta yok. Bunlar sadece israf dostu. Tek olmadı. Vatanın ve milletin riayetini istediği örnek.Biz onlara karşı her türlü iş ve hizmeti nasıl yaparsak yapalım Türkiye 21.Yüzyılı da aynı şekilde yaşatacağız.”

KILIÇDAROĞLU’DAN CEVAP

Davutoğlu’nun gidişinin ardından gözleri çevrilen Kılıçdaroğlu, “Bu iş birliğinde altı partinin stratejik değeri çok büyük. Yüzde 1, yüzde 3, yüzde 25, yüzde 50 diye bakamayız. Bu çabalar çok pahalı. Bizim iki farklı payımız var. kriterler genel lidere göre her biri eşittir.bu nedenle öyle bir ikili sistem kuracağız ki siyasi partiler kanununa göre altısının da sistemde olmasını istiyoruz,olsa çok güzel olur Başkan vekili. Demokratik sistem, temsili demokrasi, hangi partinin kaç oy aldığıyla da alakalıdır. Ona göre şekillenir” dedi.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu