Haber

Türkiye, Azerbaycan’ın Su-25 uçağını modernize edecek

Türkiye, Azerbaycan Hava Kuvvetleri Komutanlığının modernizasyon ihtiyacını karşılamak üzere Azerbaycan’ın Su-25 savaş uçaklarını modernize edecek.

“SU-25 Modernizasyon Projesi Sözleşme İmza Töreni”, 16. Uluslararası Savunma Sanayii Fuarı’nda Azerbaycan Savunma Bakanlığı ile Türk Havacılık ve Uzay Sanayii (TUSAŞ) arasında gerçekleştirildi.

İki ülke devlet liderlerinin de yakından takip ettiği proje kapsamında Türk savunma sanayisinin yerli ve milli imkan ve kabiliyetlerinden maksimum düzeyde yararlanılması amaçlanıyor.

İmza töreninde konuşan Cumhurbaşkanlığı Savunma Sanayii Lideri Haluk Görgün, cumhurbaşkanlığının şahit olduğu anlaşma ile Türk menşeili Güdümlü Mühimmat Silah Sistemlerinin Entegrasyonu ve aviyonik modernizasyon faaliyetlerinin envanterde bulunan uçaklara yürütülmesinin hedeflendiğini söyledi. Azerbaycan Hava Kuvvetleri Komutanlığı.

Sözleşme kapsamında yürütülecek işlerde Türk savunma sanayisinin yerli ve milli imkân ve kabiliyetlerinden azami ölçüde yararlanılacağını belirten Görgün, “Yapılacak proje, Türkiye ile güçlü kardeşlik bağlarımızı güçlendirecektir. Temelleri geçmişte atılan dost ve kardeş ülke Azerbaycan.” söz konusu.

tomarzahaber.com.tr

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu